Επόμενη αγωνιστική(4η): Σάββατο 28/9 Απόλλων-Αλκή (19:00), Νέα Σαλαμίνα - ΑΠΟΕΛ (19:00), Κυριακή 29/9 ΑΡΗΣ - Εθ. Άχνας (18:00), Ανόρθωση - Δόξα (18:00), Ομόνοια - ΑΕΛ (19:00), ΑΕΚ Λαρ - ΕΝΠ (19:00) Δευτέρα 30/9 Ερμής - Κούκλια (19:00)

Μεταφράστε τη σελίδα μας/Translate our page

Σάββατο 27 Ιουλίου 2013

Ισόπαλο το φιλικό με τον Ερμή !! (Αγωνίστηκε ο Χαγιάτ)

Σύμφωνα με πληροφορίες μας, σε φιλική αναμέτρηση που ολοκληρώθηκε πριν από λίγη ώρα, η ομάδα μας εξήλθε ισόπαλη με σκορ 2-2 ενάντια στον Ερμή. Ο αγώνας πραγματοποιήθηκε στην Κοράκου και ο Τάσος Κυριάκου είχε την ευκαιρία να πραγματοποιήσει πολλές δοκιμές ποδοσφαιριστών για να καταστρώσει το πλάνο του με την ομάδα. Στο φιλικό αυτό επίσης, είχε την ευκαιρία να δει αγωνιζόμενο τον υπό δοκιμή Δανό ποδοσφαιριστή Γιασίν Χαγιάτ.

Όσον αφορά τον αγώνα, η ομάδα μας άνοιξε νωρίς το σκορ με τον Βούλγαρο Ντιμιτάρ Πετκόφ, μόλις στο 7' της αναμέτρησης. Ο Ερμής όμως αντέδρασε και ανέτρεψε τα εις βάρος του δεδομένα, καθώς με γκολ των Ενρίκε και Αμπρέου, έφερε τα πάνω κάτω, διαμορφώνοντας το 1-2 στο ημίχρονο. Στην επανάληψη όμως, η "Ελαφρά ταξιαρχία" ευτύχησε να ισοφαρίσει το σκορ σε 2-2, με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του νεαρού Παναγιώτη Κωνσταντίνου(Φώτο).
Επόμενο φιλικό της ομάδας μας είναι προγραμματισμένο την ερχόμενη Τετάρτη (31/07) στο ΓΣΖ, με αντίπαλο την Αλκή.