Επόμενη αγωνιστική(4η): Σάββατο 28/9 Απόλλων-Αλκή (19:00), Νέα Σαλαμίνα - ΑΠΟΕΛ (19:00), Κυριακή 29/9 ΑΡΗΣ - Εθ. Άχνας (18:00), Ανόρθωση - Δόξα (18:00), Ομόνοια - ΑΕΛ (19:00), ΑΕΚ Λαρ - ΕΝΠ (19:00) Δευτέρα 30/9 Ερμής - Κούκλια (19:00)

Μεταφράστε τη σελίδα μας/Translate our page

Δευτέρα 2 Μαΐου 2011

Κατάφερε να χάσει!

Ο Άρης παρότι βρέθηκε μπροστά στο σκορ με 2-0, αυτοκτόνησε και έχασε την ευκαιρία να κλειδώσει τον τίτλο του πρωταθλητή από τώρα, καθώς η Ομόνοια ανέτρεψε τα δεδομένα και κέρδισε 2-3. Έτσι, ο Άρης δεν εκμεταλλεύτηκε την ήττα με 3-1 της Σαλαμίνας από την Αναγέννηση, και η απόσταση από την 2η Σαλαμίνα παρέμεινε αμετάβλητη.
Το παιχνίδι ξεκίνησε ιδανικά καθώς με τέρματα του Σόσιν στο 15' και του Πάολο Κόστα στο 19' η ομάδα μας απέκτησε προβάδισμα 2 τερμάτων. Η συνέχεια όμως δεν ήταν ανάλογη. Όλα άρχισαν στο 45' όταν η Ομόνοια στην εκπνοή του ημιχρόνου μείωσε σε 2-1 με τον Λαϊφη. Με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου ο Μασίνουα ισοφάρισε σε 2-2 και το παιχνίδι πήρε φωτιά. Στο 72' σε ανατροπή του Ευθυμίου ο διαιτητής καταλόγισε την άσπρη βούλα και την εκτέλεση ανέλαβε ο Μαλζόνι ο οποίος δεν αστόχησε και διαμόρφωσε το τελικό 2-3. Νωρίτερα η ομάδα μας είχε δοκάρι με εκτέλεση φάουλ του Πάολο Κόστα.
Πλέον, η ομάδα μας καλείται να κερδίσει την Αναγέννηση την επόμενη αγωνιστική, ώστε να έχει το πάνω χέρι την τελευταία αγωνιστική, όταν και θα αντιμετωπίσει την Νέα Σαλαμίνα εκτός έδρας.