Επόμενη αγωνιστική(4η): Σάββατο 28/9 Απόλλων-Αλκή (19:00), Νέα Σαλαμίνα - ΑΠΟΕΛ (19:00), Κυριακή 29/9 ΑΡΗΣ - Εθ. Άχνας (18:00), Ανόρθωση - Δόξα (18:00), Ομόνοια - ΑΕΛ (19:00), ΑΕΚ Λαρ - ΕΝΠ (19:00) Δευτέρα 30/9 Ερμής - Κούκλια (19:00)

Μεταφράστε τη σελίδα μας/Translate our page

Δευτέρα 5 Δεκεμβρίου 2011

Κατέρρευσε στο "Δασάκι"

Μόνο αυτοί θύμιζαν ΑΡΗ χθες!
Φαίνεται ότι οι ποδοσφαιριστές της ομάδας μας ήταν επηρεασμένοι από τις 6 σερί αναμετρήσεις χωρίς ήττα, συν της άνετης πρόκρισης μέσα στην Αθηένου με 0-3 επί του Οθέλλου την προηγούμενη Τετάρτη. Γι' αυτό αγωνίστηκαν με πολύ χαλαρότητα και με άλλο "αέρα" συγκριτικά με τις προηγούμενες εντυπωσιακές εμφανίσεις, εναντίον του Εθνικού, κάτι που πλήρωσαν ακριβά, γνωρίζοντας την ντροπιαστική ήττα με 4-0.
Μόλις στο 11' ο Εθνικός άνοιξε το σκορ, όταν μετά από εκτέλεση κόρνερ ο Σίμοφ με κεφαλιά σημείωσε το 1-0. Ένα λεπτό αργότερα μετά από σοβαρό λάθος στην άμυνα της ομάδας μας, ο Παβίσεβιτς δεν δυσκολεύτηκε να διαμορφώσει το 2-0. Η ομάδα μας προσπάθησε να σημειώσει κάποιο γκολ ώστε να ξαναμπεί στη διεκδικήσει του παιχνιδιού, αλλά οι προσπάθειες των Σόσιν στο 16' και Ιονέσκου στο 44' δεν παραβίασαν την εστία του Εθνικού. Ο ΑΡΗΣ μπήκε επιθετικά στο δεύτερο ημίχρονο, παρόλα αυτά σε μία αντεπίθεση του Εθνικού στο 59', ο Βέττης έγραψε το 3-0 και κλείδωσε τη νίκη για την ομάδα του. Το τελικό 4-0 σημείωσε ο Παβίσεβιτς στο 80' έπειτα από ασίστ του Βέντερ.
Άπαντες στην ομάδα μας αντιλαμβάνονται την σοβαρότητα αυτής της ήττας και θα προετοιμαστούν κατάλληλα ώστε να επιστρέψουν στις επιτυχίες στον εντός έδρας αγώνα΄της 13ης αγωνιστικής με τη Νέα Σαλαμίνα την ερχόμενη Κυριακή (17:00).

ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ: Νουρεντινόσκι, Μαχράντζε, Μιλουτίνοβιτς, Βούκσεβιτς, Σίμοφ, Πιντσέλι, Ηλία, Πογιατζής (64΄ Ιγνάτοφ), Βαττής (83΄ Μαχλελής), Βέντερ (83΄ Πιτσιλλίδης), Παβίσεβιτς.

ΑΡΗΣ: Κόβατς, Κλιμπλ, Ραντοσάβλιεβιτς, Ιμπεριάλε, Κομπόγιο (46΄ Μάρκου), Βασιλείου, Λάζιτς (71΄ Χαραλάμπους), Κέρκεζ, Ιονέσκου (71΄ Γκέλσον), Σόσιν, Γκονζάλες.

Κίτρινες Κάρτες: -/Kλιμπλ, Σόσιν