Επόμενη αγωνιστική(4η): Σάββατο 28/9 Απόλλων-Αλκή (19:00), Νέα Σαλαμίνα - ΑΠΟΕΛ (19:00), Κυριακή 29/9 ΑΡΗΣ - Εθ. Άχνας (18:00), Ανόρθωση - Δόξα (18:00), Ομόνοια - ΑΕΛ (19:00), ΑΕΚ Λαρ - ΕΝΠ (19:00) Δευτέρα 30/9 Ερμής - Κούκλια (19:00)

Μεταφράστε τη σελίδα μας/Translate our page

Κυριακή 5 Δεκεμβρίου 2010

ΑΡΗΣ - ΑΚΡΙΤΑΣ 2-0

Πανηγυρισμοί από το γκολ του Ντα Κόστα!
Συνέχεια στο νικηφόρο σερί για την ομάδα μας!
Σε αγώνα που έγινε στο Τσίρειο στάδιο, στα πλαίσια της 12ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος, ο Άρης παίζοντας πολύ καλύτερο ποδόσφαιρο από τον πρωτοπόρο Ακρίτα, του επιβλήθηκε με σκορ 2-0. Από την αρχή του αγώνα ο Άρης ήταν καλύτερος και προσπαθούσε να δημιουργήσει ευκαιρίες για γκολ. Μετά από πολλές προσπάθειες, στο 31' μετά από κόρνερ του Κώστα Μάρκου και μετά από κάποιες κεφαλιές, η μπάλα στρώθηκε στον Κομπόγιο, ο οποίος με ωραίο σουτ έκανε το 1-0, που ήταν και σκορ ημιχρόνου.

Με την έναρξη του 2ου ημιχρόνου ο Ακρίτας αν και προσπάθησε να βγει μπροστά, δεν μπόρεσε να απειλήσει ιδιαίτερα, και σε μια αντεπίθεση που είχε ο Άρης, με τον Ντα Κόστα στο 52' διαμόρφωσε το 2-0. Στις καθυστερήσεις της αναμέτρησης ο Άρης είχε δοκάρι.

Αξίζει να σημειωθεί ότι στην κερκίδα από πλευρά Άρη βρέθηκαν περίπου 250 άτομα, ενώ για τον Ακρίτα ήρθαν περίπου 100.